Dlaczego płyta indukcyjna nie grzeje?

Data publikacji: 29 czerwca 2021
dlaczego płyta indukcyjna nie grzeje? Kuchenka indukcyjna nie grzeje. Płyta indukcyjna nie grzeje jedno pole, płyta indukcyjna nie grzeją dwa pola, płyta nie grzeje, indukcja nie grzeje, płyta Amica nie grzeje

Płyty indukcyjne wdarły się szturmem do polskich domów ze względu na bezpieczeństwo, szybkość przygotowywanych potraw oraz łatwe czyszczenie urządzenia. Choć mogłoby się wydawać, że jest to niemal idealny sprzęt, niestety także płyta ulega różnego rodzaju awariom. Zdarza się na przykład, że płyta indukcyjna nie grzeje. Jakie są przyczyny tego problemu? Czy zawsze konieczna jest wizyta fachowca?

Płyta indukcyjna nie grzeje-używanie niewłaściwych garnków

Decydując się na zakup płyty indukcyjnej, należy pamiętać o stosowaniu garnków ferromagnetycznych, które są w stanie przewodzić pole elektromagnetyczne. Jeśli płyta indukcyjna nie grzeje, być może korzystasz z nieodpowiednich garnków. Aby sprawdzić, czy naczynie pasuje do kuchenki indukcyjnej, wystarczy przyłożyć do jego dna magnes. Jeśli dno przyciąga magnes, można używać garnka lub patelni na indukcji. W przypadku zakupu nowych garnków trzeba zwracać uwagę na oznaczenie w postaci zwojnicy, która wygląda jak „pętelka”. Dodatkowo im grubsze dno, tym lepiej sprawdzą się garnki na indukcję. Należy również zwrócić uwagę na średnicę pola, jeśli korzystasz z płyty z polami i dopasowywać wielkość garnków, tak, aby nie były za małe lub za duże na dane pole.

Płyta indukcyjna nie grzeje – niewłaściwe podłączenie urządzenia

Wiele osób decyduje się na samodzielne podłączenie płyty ze względów finansowych oraz z… niewiedzy. Samodzielny montaż płyty indukcyjnej skutkuje utratą gwarancji, a brak umiejętności może doprowadzić do wielu problemów i między innymi powodować, że kuchenka indukcyjna nie grzeje. Niewłaściwe podpięcie kabli i podłączenie do obwodu często skutkuje również wybijaniem korków, problemami z rozszerzeniem pola grzania, a nawet spaleniem płyty. Dlatego tak ważne jest korzystanie z usług fachowców, którzy profesjonalnie podłączą sprzęt. Tym samym zachęcamy do skorzystania z usług naszego elektryka, który wykona to zadanie dokładnie, sprawnie i terminowo.

Płyta indukcyjna nie grzeje? – awaria podzespołów

Używasz odpowiednich garnków, a Twoją płytę podłączył sprawdzony fachowiec, jednak płyta nie grzeje? Być może doszło do uszkodzenia jednego z elementów urządzenia. Jeśli płyta nie grzeje na jednym polu, być może stopiły się luty przewodów do grzałki lub luty przekaźnika do płyty, ponieważ zazwyczaj do każdego pola podłączony jest osobny przewód. Innym powodem problemów może być przepalenie bezpieczników lub grzałki. Mogło również dojść do uszkodzenia modułu sterującego. To poważna awaria, której naprawa nie zawsze jest opłacalna. Zwykle wymiana modułu sterującego oznacza koszty w wysokości połowy wartości płyty, dlatego wiele osób rezygnuje z naprawy urządzenia. Warto jednak zawsze skonsultować się ze specjalistą, który sprawdzi stan urządzenia i wykryje przyczynę problemu.

Już wiesz, dlaczego płyta indukcyjna nie grzeje. Czasami warto zachować spokój i wykluczyć inne ewentualności, zanim wezwiesz fachowca, zwłaszcza gdy korzystasz z płyty po raz pierwszy. Jeśli potrzebujesz pilnie wsparcia do serwisu płyty, wybierz nasz profesjonalny serwis AGD, który bez trudu zdiagnozuje problem i poinformuje o możliwościach naprawy.

 

To może Cię zainteresować:

Dlaczego pralka nie wiruje?

Dlaczego lodówka cały czas pracuje?

Ekspres nie pobiera wody?

 

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa płyt indukcyjnych, Serwis AGD

Wypróbuj już dziś

Nie musisz się rejestrować. Możesz skorzystać z usługi w 2 minuty.

Zamów serwis Skontaktuj się