Ekspres nie pobiera wody? Sprawdź dlaczego!

Data publikacji: 26 maja 2021
ekspres do kawy nie pobiera wody, nie leci woda z ekspresu

Ekspres do kawy gości coraz częściej w naszych domach. Codzienna eksploatacja sprawia, że to urządzenie ulega różnego rodzaju usterkom. Czasami chcąc przygotować pyszną kawę, okazuje się, że ekspres do kawy nie pobiera wody. Dlaczego ekspres do kawy nie pobiera wody? Przeczytaj nasz wpis i poznaj najczęstsze przyczyny.

Ekspres nie pobiera wody – nieprawidłowo zamontowany zbiornik na wodę

Zanim wezwiesz fachowca, upewnij się, że zbiornik na wodę jest poprawnie zamontowany. Czasami zdarza się, że na zbiorniku nagromadziły się zanieczyszczenia uniemożliwiające pobór wody, dlatego dokładnie go umyj i spróbuj przygotować kawę ponownie.

Zapowietrzony ekspres do kawy

Również zapowietrzenie ekspresu może powodować, że z ekspresu nie leci woda. Być może powietrze dostało się wskutek źle założonego zbiornika na wodę. Innym powodem jest niewłaściwa eksploatacji w postaci nalewania zbyt małej ilości wody do zbiornika. Szczegółowe postępowanie dotyczące odpowietrzania znajdziesz w instrukcji obsługi Twojego urządzenia.

Dlaczego ekspres nie pobiera wody? – winny kamień

Brak prawidłowej pielęgnacji o ekspres może powodować problemy z poborem wody. W przewodach gromadzi się bowiem kamień, uniemożliwiający prawidłowy obieg wody. Osady wapienne mogą również powstawać na kraniku, dlatego tak ważne jest regularne odkamienianie ekspresu, które wydłuży żywotność sprzętu. Należy jednak stosować środki okamieniające dedykowane przez producenta, aby nie uszkodzić urządzenia.

Ekspres do kawy nie pobiera wody – poważniejsze usterki

Jeśli wina nie leży po stronie źle zamontowanego zbiornika, regularnie usuwasz kamień i odpowietrzasz urządzenie, niestety nie obędzie się bez wizyty fachowca. Utrudniony obieg wody może być spowodowany poluzowaniem bądź uszkodzeniem wężyków. Z ekspresu nie leci kawa, kiedy dojdzie również do awarii pompy. Odpowiada ona za podanie wody oraz odpowiednie ciśnienie. W przypadku problemów z pompą zdarza się, że dodatkowo ekspres buczy lub zaczyna czyszczenie, zamiast zaparzyć kawę.

Jak widać, jest wiele powodów przyczyniających się do problemów z poborem wody. Na szczęście w przypadku większości z nich jesteś w stanie poradzić sobie samodzielnie. Jeśli chcesz naprawić swój ekspres i szukasz dobrego serwisanta, wybierz nasze usługi, a z pewnością nie pożałujesz!

 

To może Cię zainteresować:

Zmywarka nie pobiera wody

Pralka nie pobiera wody

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Serwis AGD

Wypróbuj już dziś

Nie musisz się rejestrować. Możesz skorzystać z usługi w 2 minuty.

Zamów serwis Skontaktuj się