Pralka nie pobiera wody? Sprawdź przyczyny

Data publikacji: 5 maja 2021
Co zrobić, gdy pralka nie pobiera wody? Dlaczego pralka Electrolux nie pobiera wody? Twoja pralka whirlpool nie pobiera wody? Dowiedz się jakie są przyczyny awarii

Pralka jest bez wątpienia jedynym z najważniejszych urządzeń w domu. Częsta eksploatacja sprawia, że pralka może ulec awarii. Wstawiłeś pranie i okazało się, że pralka nie pobiera wody? Przeczytaj co może być przyczyną takiej awarii.

Dlaczego pralka nie pobiera wody? – uszkodzony hydrostat

Hydrostat jest nazywany inaczej presostatem i odpowiada za regulację wody, tak, aby w czasie prania pralka nie pobierała jej za dużo lub za mało. Dlatego, gdy pralka ma problem z pobieraniem wody, możliwe, że doszło do jego uszkodzenia. Czasami zdarza się, że wężyki dochodzące do presostatu mogły ulec zapchaniu, lub zebrał się na nich nalot z kamienia. W tej sytuacji konieczne będzie ich wyczyszczenie. Hydrostat jest jednym z najważniejszych podzespołów w pralce, dlatego wszelkie naprawy presostatu należy zlecić serwisantowi.

Pralka Electrolux nie pobiera wody – winny wąż dopływowy lub blokada drzwi

Czasami przyczyna problemu może być błaha i po prostu zawór główny nie został odkręcony do końca. Jeśli jednak upewniłeś się, że zawór jest dokręcony, przyjrzyj się wężowi dopływowemu, czy nie jest nigdzie zagięty lub przyciśnięty.

Zwróć również uwagę na domknięcie drzwi. Czasami pomimo domknięcia, nie działa blokada elektromagnetyczna, ponieważ wskutek częstego korzystania z pralki magnes przestaje działać i konieczna może okazać się wymiana blokady.

Czemu pralka nie pobiera wody? – uszkodzony elektrozawór

Elektrozawór to element w pralce, który otwiera i zamyka przepływ wody. Często zdarza się, że w sitku elektrozaworu gromadzi się kamień, uniemożliwiający prawidłowy obieg wody i wystarczy go przeczyścić. W przypadku poważniejszej awarii konieczna będzie wymiana elektrozaworu. W zależności od stopnia zaawansowania technologii urządzenia oraz producenta pralka może posiadać elektrozawór pojedynczy, podwójny lub potrójny.

Już wiesz, jakie są najczęstsze przyczyny awarii związanej z pobieraniem wody w pralce. Oczywiście po wykluczeniu problemów z wężem lub niedomknięciem drzwi, nie zalecamy samodzielnych prób naprawy. Jeśli nie jesteś serwisantem AGD i nie wiesz co zrobić, gdy Twoja pralka Whirlpool nie pobiera wody, wybierz sprawdzony serwis AGD od HandyPartner, a z pewnością się nie zawiedziesz.

Nasze inne artykuły na temat pralek, które mogą Cię zainteresować:

Dlaczego pralka nie wiruje?

Dlaczego pralka śmierdzi?

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD

Wypróbuj już dziś

Nie musisz się rejestrować. Możesz skorzystać z usługi w 2 minuty.

Zamów serwis Skontaktuj się