Ozonowanie pomieszczeń – Czym właściwie jest ozonowanie?

Data publikacji: 1 marca 2021
ozonowanie pomieszczeń

Marzy Ci się szybkie i skuteczne usunięcie nieprzyjemnych zapachów unoszących się w pokoju gościnnym? Myślałeś o rychłym pozbyciu się drobnoustrojów i mikroorganizmów z sypialni lub biura? Ozonowanie pomieszczeń staje się w Polsce z roku na rok coraz popularniejsze, ale proces ozonowania dla niektórych pozostaje nierozwiązaną tajemnicą. W poniższym artykule postaraliśmy się w kompleksowy sposób wyjaśnić proces ozonowania oraz jego zalety. Zapraszamy do lektury!

Ozonowanie pomieszczeń – Czym właściwie jest ozon?

Na samym początku ustalmy jedno, ozon nie jest niebezpieczny dla zdrowia. Jest to całkowicie niegroźny gaz, który występuje naturalnie w przyrodzie. To właśnie on chroni powierzchnię naszej planety przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Ozon ma właściwości rozpuszczalne, dlatego łatwo wchodzi w reakcje z wieloma związkami organicznymi. Właśnie dlatego ozon natychmiastowo usuwa pleśń, alergeny i inne grzyby z mieszkania. Ozonowanie pomieszczeń kończy się czystym powietrzem i brakiem jakichkolwiek zapachów.

Dlaczego warto ozonować mieszkanie?

Konieczność ozonowania mieszkania jest bardzo subiektywnym odczuciem. Niektórym z nas unoszący się nieprzyjemny zapach nie będzie przeszkadzał w normalnym funkcjonowaniu, inni nie dadzą rady się przy nim skupić. Dokuczliwe zapachy pojawiają się w każdym domu i mieszkaniu, dlatego problem dotyczy właściwie każdego z nas. Kiedy warto zdecydować się na ozonowanie mieszkania? Przede wszystkim, gdy w naszym mieszkaniu znajdziemy:

  • Zwierzęta;
  • Szkodniki;
  • Palaczy;
  • Stare szyby wentylacyjne.

Ozonowanie pomieszczeń w starym budownictwie zwiększa bezpieczeństwo mieszkania lub domu oraz wpływa niemalże zbawiennie na jakość powietrza w poszczególnych pokojach.

Ozonowanie pomieszczeń – Świetna pomoc dla alergików

Jeżeli w Twoim mieszkaniu lub biurze często znajdują się osoby wrażliwe na alergeny, ozonowanie powinno odbywać się tam regularnie. Ozonowanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z niechcianymi alergenami, który działa jednocześnie długo i natychmiastowo. Dokładne oczyszczenie powietrza z substancji uczulających poprawi komfort życia, zwiększy efektywność podczas pracy i najzwyczajniej w świecie ułatwi normalne funkcjonowanie. Jeśli zauważyłeś, że ból głowy, katar lub kaszel pojawia się u Twoich domowników lub pracowników tylko w niektórych pomieszczeniach – czas na gruntowne oczyszczanie powietrza.

Jak przygotować biuro do ozonowania?

Jednym z najmniej zrozumiałych etapów ozonowania jest etap pierwszy, czyli przygotowanie pomieszczeń do oczyszczania. Nic zresztą dziwnego, ponieważ wymagania bywają naprawdę rygorystyczne. Przed zdecydowaniem się na ozonowanie pomieszczeń zadbaj, aby w środku nie znajdowały się:

  • Rośliny;
  • Zwierzęta;
  • Ludzie;
  • Sprzęt elektroniczny;
  • Wartościowe przedmioty i pamiątki.

Mimo, że ozon nie jest substancją szkodliwą to przezorny zawsze ubezpieczony. Sprzęt elektroniczny możesz przykryć folią zabezpieczającą, a proces ozonowania powinien odbywać się wyłącznie w obecności profesjonalistów. Pamiętaj również, aby nie wchodzić do pokoju poddawanego ozonowaniu bez maski oraz kombinezonu.

Ozonowanie mieszkania – Jakie pokoje można ozonować?

Ozonowanie sprawdzi się najlepiej w mieszkaniach znajdujących się w starej zabudowie, która niezwykle często obfituje w pleśń i drobnoustroje. Ponadto, ozonować powinno się placówki lecznicze, takie jak szpitale, gabinety stomatologiczne lub sale operacyjne. Tak, brzmi poważnie, ale ozonować może każdy. Świetne efekty przyniesie również ozonowanie pokojów hotelowych, restauracji, a nawet barów i pensjonatów. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ozonować również pojazdy  zwłaszcza samochody osobowe i autobusy.

 

 

 

 

 

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Ozonowanie, Sprzątanie

Wypróbuj już dziś

Nie musisz się rejestrować. Możesz skorzystać z usługi w 2 minuty.

Zamów serwis Skontaktuj się