Klimatyzacja do biura – dlaczego warto?

Data publikacji: 3 marca 2021
klimatyzacja do biura, klimatyzator do biura

Od wielu lat klimatyzacja w biurze ma zarówno swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Zastanawiasz się, czy klimatyzacja do biura będzie dobrym rozwiązaniem? Przedstawiamy listę korzyści płynących z montażu klimatyzacji w miejscu pracy.

Klimatyzator do biura – komfort dla pracowników

Każdy pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia optymalnych warunków pracy swoim podwładnym. Obecnie lato w Polsce bywa bardzo upalne i wielu pracowników, szczególnie starszych, ciężko znosi wysokie temperatury, co przekłada się na mniejszą wydajność pracy, osłabienie czy brak koncentracji. Jeśli chcesz zwiększyć efektywność pracy, montaż klimatyzacji w biurze będzie świetnym rozwiązaniem.

Oczywiście klimatyzacja może służyć nie tylko latem. Często tuż przed sezonem grzewczym lub po jego skończeniu pogoda bywa kapryśna. Z tego powodu w biurze jest zwyczajnie zimno. Ustawienie odpowiedniej temperatury na klimatyzatorze pozwoli utrzymać ciepło w biurze. Bez obniżania wydajności pracowników, a tym samym zysków firmy! Klimatyzacja pozwala również zmniejszyć wilgotność powietrza w biurze, która powinna utrzymywać się na poziomie 40-60%.

Klimatyzacja do biura – komfort dla klientów

Wizyta klientów lub partnerów biznesowych w upalne dni może okazać się mało przyjemnym doświadczeniem w zaduszonym lokalu. Montaż klimatyzatora sprawi, że w biurze będą czuli się dobrze nie tylko pracownicy, ale również goście. Zadbasz o dobro Twoich kontrahentów oraz komfortowe i przyjazne warunki do rozmów i negocjacji. Klimatyzacja jest często uznawana za coś ekskluzywnego, zatem jeśli zależy Ci na dobrej opinii i prestiżu, być może instalacja klimatyzatora przyczyni się także do dalszego rozwoju Twojej firmy.

Klimatyzacja do biura szkodliwa dla zdrowia? – obalamy mit!

Przez lata klimatyzacja doczekała się negatywnych opinii. Jedną z nich jest ta dotycząca szkodliwości dla zdrowia. Oczywiście zapominanie o konserwacji klimatyzatora albo ustawianie temperatury niższej o ponad 10 stopni Celsjusza niż na zewnątrz może prowadzić do przeziębień i innych problemów zdrowotnych. Jednak regularne odgrzybianie klimatyzacji oraz używanie jej według zaleceń producenta nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Co ciekawe, nowoczesne klimatyzatory biurowe posiadają specjalnie filtry, które pozbawiają powietrze kurzu, alergenów i drobnoustrojów. Dlatego pozwalają zadbać lepiej o samopoczucie i stan zdrowia pracowników, zwłaszcza tych zmagających się z alergiami lub ze skłonnością do przeziębień. Warto przeprowadzić małe szkolenie dla pracowników po zamontowaniu klimatyzacji. Wtedy będą wykorzystywali ją w codziennej pracy w odpowiedni sposób, bez szwanku dla zdrowia. Łatwa i intuicyjna obsługa klimatyzacji sprawia, że każdy pracownik będzie wstanie regulować ją samodzielnie.

Klimatyzacja do biura to bez wątpienia wygodne rozwiązanie, które zwiększy komfort pracowników oraz klientów lub kontrahentów. Warto jednak pamiętać o odpowiednim korzystaniu z klimatyzatora oraz regularnej konserwacji. Jeśli interesuje Cię montaż klimatyzacji lub jej odgrzybianie, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

 

To może Cię zainteresować:

Przeprowadzki biur z firmą przewozową

Jak często sprzątać biuro?

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Klimatyzacja

Wypróbuj już dziś

Nie musisz się rejestrować. Możesz skorzystać z usługi w 2 minuty.

Zamów serwis Skontaktuj się