Jak umyć lodówkę szybko i skutecznie?

Data publikacji: 31 marca 2021
jak umyć lodówkę, mycie lodówki, czyszczenie lodówki, jak wyczyścić lodówkę, czym myć lodówkę, jak umyć lodówkę domowym sposobem? czyszczenie lodówki octem, jak wyczyścić lodówkę z pleśni

Zbliżające się Święta Wielkanocne to dobry moment na mycie lodówki. Warto zadbać o czystość urządzenia przed zapełnieniem go wielkanocnymi przysmakami. Jak umyć lodówkę skutecznie i szybko? Czym myć lodówkę, aby pozbyć się brudu i bakterii? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i dowiedz się więcej.

Czym myć lodówkę w środku?

Zastanawiasz się czym czyścić lodówkę w środku? Na rynku znajdziesz wiele produktów dedykowanych do mycia lodówek, które działają odświeżająco, antybakteryjnie, usuwają wszelkie plamy oraz nieświeży zapach. Do najbardziej popularnych preparatów można zaliczyć środki takich producentów jak Cif, Dr. Beckmann czy Hillmann. Większość produktów jest dostępnych w formie sprayu, choć znajdziemy również wygodne ściereczki czyszczące. Osoby unikające agresywnych środków mogą sięgnąć po preparaty dostępne niemal w każdym domu. Jeśli zastanawiasz się, jak wyczyścić lodówkę z pomocą domowych składników, przeczytaj kolejny akapit.

Jak umyć lodówkę domowym sposobem?

Do umycia lodówki wystarczy woda z odrobiną płynu do mycia naczyń. Jeśli lodówka brzydko pachnie i zależy nam na zniwelowaniu przykrego zapachu, pomocna będzie soda oczyszczona. Do jednego litra wody należy dodać 1 łyżkę sody oczyszczonej. Powstały roztwór można rozprowadzić po wnętrzu lodówki gąbką, ściereczką lub za pomocą butelki ze spryskiwaczem. Dużą popularnością cieszy się czyszczenie lodówki octem. Choć wiele osób drażni mocny zapach octu, to wykazuje on właściwości antybakteryjne. Jeśli nie wiesz również jak wyczyścić lodówkę z pleśni, roztwór z octu poradzi sobie z tym problemem znakomicie. Jak go wykonać? Dodaj 3 łyżki octu na litr wody i wymieszaj. Stosuj podobnie jak miksturę z sodą oczyszczoną.

Czym myć lodówkę z zewnątrz?

Ślady rąk na lodówce nie należą do najprzyjemniejszych widoków, dlatego myjąc lodówkę od środka, nie można zapominać o wyczyszczeniu drzwi i korpusu lodówki. Do umycia możemy wykorzystać te same preparaty, których używaliśmy do wyczyszczenia wnętrza lodówki. Szybkim sposobem na wyczyszczenie lodówki są także specjalne ściereczki, które usuną kurz, wszelkie zabrudzenia, tłuszcz oraz drobnoustroje.

Jak umyć lodówkę krok po kroku

Czyszczenie lodówki należy rozpocząć od odłączenia urządzenia od źródła zasilania. Następnie należy wyjąć wszystkie półki i szuflady, tak, aby uzyskać swobodny dostęp do ścianek lodówki. Załóż rękawiczki, przygotuj gąbkę, ściereczki oraz miskę lub butelkę ze spryskiwaczem, jeśli chcesz umyć lodówkę domowym sposobem. Wodę z płynem, octem lub proszkiem wlej do miski lub butelki. Jak umyć lodówkę? Rozpocznij mycie lodówki od czyszczenia jej wnętrza, kierując się od góry do dołu. Nie zapominamy przy tej czynności o wszelkich zakamarkach, listwach czy uszczelkach. Następnie spłukujemy domową mieszankę wodą i wycieramy lodówkę do sucha czystą ściereczką. Wszelkie półki, kratki i szuflady umyj w podobny sposób. Po osuszeniu możesz ponownie wstawić je do lodówki. Przed ponownym uruchomieniem lodówki należy pozostawić ją otwartą na minimum godzinę do całkowitego wyschnięcia oraz w celu usunięcia zapachu octu, jeśli zdecydowaliśmy się na tę metodę czyszczenia.

Mycie lodówki w pracy

Czyszczenie lodówki nie jest skomplikowaną czynnością, jednak wymaga zarezerwowania około godziny wolnego czasu. O ile utrzymanie czystości w domowej lodowce nie jest trudne, o tyle sytuacja wygląda zgoła inaczej w miejscach pracy. Zwykle pracownicy zapominają o wyrzuceniu przeterminowanych produktów, w pośpiechu wkładają na półki lodówki niedomknięte pojemniki, co skutkuje tym, że lodówka jest brudna i zwyczajnie śmierdzi. Jeśli lodówka w Twoim zakładzie pracy brzydko pachnie i wymaga umycia, zamów nasz serwis sprzątający. Nasz pracownik sprawnie i profesjonalnie umyje nie tylko lodówkę, ale również pozostały sprzęt AGD, jak np. zmywarkę czy kuchenkę mikrofalową. Zapewniamy atrakcyjny cennik usług i szybkie terminy realizacji.

To może Cię zainteresować:

Brak prądu – przyczyny awarii

Czyszczenie piekarnika

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Sprzątanie, Sprzątanie biur, Sprzątanie mieszkań i domów

Wypróbuj już dziś

Nie musisz się rejestrować. Możesz skorzystać z usługi w 2 minuty.

Zamów serwis Skontaktuj się