Dziury w ubraniach po praniu – przyczyny

Data publikacji: 19 maja 2021
dziurki w ubraniach, pralka dziurawi ubrania, dlaczego pralka robi dziury w ubraniach?

Zadaniem pralki jest usunięcie przykrego zapachu i zabrudzeń z odzieży. Zdarza się jednak, że po wyjęciu pachnących ubrań z pralki przeżywamy niemiłe zaskoczenie widząc dziury w ubraniach. Zastanawiasz się, dlaczego pralka robi dziury w ubraniach? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i poznaj najczęstsze przyczyny.

Dziury w ubraniach – sprawdź bęben

Zanim przejdziemy do poważniejszych usterek mogących powodować dziurki w ubraniach, w pierwszej kolejności należy wykluczyć inną przyczynę. Sprawdź dokładnie zawartość bębna. Może się okazać, że znajduje się tam zagubiona wsuwka do włosów lub drut od stanika, które w trakcie cyklu prania przyczyniają się do uszkodzenia materiału. Bęben jest pusty? Zatem przyczyny należy upatrywać gdzie indziej.

Pralka dziurawi ubrania – uszkodzenia bębna

Przyjrzyj się dokładnie powierzchni bębna, być może jakiś przedmiot uszkodził go i doprowadził do powstania wybrzuszeń oraz ostrych zadziorów. Te z kolei zahaczają o materiał i niszczą ubrania. W tej sytuacji pomocne może być spiłowanie zadziorów.

Dziury w ubraniach – zużyty fartuch pralki

Fartuch, zwany również kołnierzem, to gumowy element uszczelniający, który z czasem może pękać lub ulec wykruszeniu. W tej sytuacji ubrania mogą zahaczać o fartuch, a tym samym są narażone na trwałe uszkodzenia. Jeśli doszło do uszkodzenia fartucha, konieczna będzie wymiana kołnierza na nowy.

Pralka robi dziury w ubraniach – uszkodzone zbieraki

Wewnątrz bębna znajdują się plastikowe zbieraki, które odpowiadają za mieszanie odzieży w trakcie prania. W wyniku częstej eksploatacji może dojść do ich ułamania lub ukruszenia, a to z kolei stanowi duże zagrożenie dla pranych ubrań. Zbieraki można wymienić bez trudu samodzielnie, jeśli jednak potrzebujesz wsparcia, wybierz nasz serwis pralek.

Teraz już wiesz, co może powodować dziury w ubraniach po praniu. W przypadku zauważenia dziur lub zaciągnięć należy działać jak najszybciej, aby uniknąć zniszczenia całej garderoby. Na szczęście ta usterka nie wymaga kosztownych napraw lub wymiany całego urządzenia. Zachęcamy do skorzystania z usług naszego serwisu AGD, który bez problemu zdiagnozuje problem i usunie jego przyczynę.

 

To może Cię zainteresować:

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki?

Dlaczego pralka nie wiruje?

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD

Wypróbuj już dziś

Nie musisz się rejestrować. Możesz skorzystać z usługi w 2 minuty.

Zamów serwis Skontaktuj się