Dlaczego pranie z suszarki nie pachnie?

Data publikacji: 9 czerwca 2021
pranie z suszarki śmierdzi, dlaczego pranie z suszarki nie pachnie, pachnące pranie z suszarki

Automatyczna suszarka do ubrań to wybawienie dla osób nieposiadających balkonu oraz dla rodzin z dziećmi, które muszą prać ubranka niemal codziennie. Niestety częstym problemem użytkowników suszarki jest to, że ubrania z suszarki śmierdzą. Dlaczego pranie z suszarki nie pachnie i jak uzyskać przyjemny zapach świeżo wypranych ubrań? Zachęcamy do lektury dzisiejszego artykułu.

Dlaczego pranie śmierdzi po wysuszeniu w suszarce i jak sobie z tym radzić?

Pranie z suszarki nie pachnie być może z powodu nienależytej dbałości o urządzenie. Zastanów się, czy po każdym użyciu suszarki opróżniasz filtr z kłaczkami oraz pojemnik na wodę. Częstym powodem przykrego zapachu jest również wstawianie do suszenia odzieży, która leżała przez dłuższy czas w pralce. To duży błąd, ponieważ pranie powinno się wyjmować z bębna pralki od razu po zakończonym cyklu. Pozostawianie mokrych, ściśniętych ubrań w bębnie przyczynia się do powstawania nieprzyjemnego, stęchłego zapachu, którego nie pozbędziemy się po suszeniu. Podobnie należy postępować już z wysuszonymi ubraniami. Nie zostawiaj ich w bębnie suszarki na dłuższy czas, ponieważ to również powoduje, że pranie z suszarki śmierdzi. Nie zapominaj także o tym, że wsad w suszarce jest zwykle mniejszy niż w pralce. Przeładowywanie urządzenia ubraniami może powodować, że będą one suszyć się znacznie wolniej, a tym samym tracić przyjemny zapach. Ponadto każdorazowo po suszeniu należy przewietrzyć urządzenie, uchylając drzwiczki suszarki.

Jeśli stosujesz się do powyższych zasad, a pranie z suszarki nie pachnie, być może przyczyną brzydkiego zapachu nie jest suszarka, a pralka. Dokładne wyczyszczenie urządzenia powinno przynieść poprawę.

Pranie z suszarki nie pachnie – z pomocą przychodzą chusteczki

Jeśli lubisz intensywny zapach prania, a jego znaczna części ulatnia się po suszeniu, staraj się korzystać z perfumowanych płynów do płukania. Ich zapach utrzymuje się znacznie dłużej na tkaninach, a Ty będziesz się cieszyć pięknym zapachem ubrań. Na rynku możesz znaleźć również chusteczki do suszarek, między innymi Lenor, Bounce czy Kirkland. Wiele z nich nie tylko zapewnia pachnące pranie z suszarki, ale również zmiękcza tkaniny. Dzięki właściwościom antystatycznym zapobiega też ich elektryzowaniu się  oraz usuwa sierść zwierzęcą. Jeśli nie masz możliwości kupienia tego typu produktów, możesz spróbować wykonać ściereczkę samodzielnie. Wystarczy zwilżyć ściereczkę gąbkową w wodzie z odrobiną płynu do płukania i odciśnięta z nadmiaru wilgoci wrzucić do bębna suszarki razem z odzieżą.

Już wiesz dlaczego pranie z suszarki nie pachnie i jak sobie z tym radzić. Jeśli Twoja suszarka do ubrań wykazuje inne problemy i chcesz, żeby przyjrzał się jej sprawdzony serwisant AGD, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

 

To może Cię zainteresować:

Pralka nie pobiera wody – sprawdź przyczyny!

Dziury w ubraniach po praniu

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa suszarek do ubrań, Serwis AGD

Wypróbuj już dziś

Nie musisz się rejestrować. Możesz skorzystać z usługi w 2 minuty.

Zamów serwis Skontaktuj się