Dlaczego pralka nie grzeje wody?

Data publikacji: 23 czerwca 2021
pralka nie podgrzewa wody, pralka nie grzeje wody grzałka działa, czemu pralka nie grzeje wody, pralka nie grzeje wody przyczyny

Zauważyłeś, że ostatnio odzież po wyjęciu z pralki nie jest dostatecznie czysta? Powodem takiej sytuacji może być między innymi brak ciepłej wody w pralce. Dlaczego pralka nie grzeje wody? Przeczytaj nasz dzisiejszy wpis i poznaj najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy.

Pralka nie grzeje wody – przyczyny

  • Awaria czujnika grzałki;
  • Zakamieniona lub przepalona grzałka;
  • Uszkodzony termostat pralki;
  • Uszkodzony moduł sterujący.

Pralka nie podgrzewa wody – awaria czujnika grzałki

Zadaniem czujnika grzałki jest przekazywanie informacji o temperaturze wody głównemu modułowi sterującemu. Dlatego, jeśli pralka nie grzeje wody, warto sprawdzić ten element pralki. Zdarza się, że na grzałce osadza się kamień i prowadzi on do problemów z temperaturą wody. Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie pralki, o którym możesz przeczytać w naszym innym artykule, jak również stosowanie środków odkamieniających.

Jeśli pralka nie grzeje wody, powodem problemów może być również zakamieniona lub przepalona grzałka. Warto sprawdzić, czy nie ma na niej nierówności lub nalotu. Można spróbować oczyścić grzałkę puszczając puste pranie z dodatkiem sody lub korzystając z octu. Doczyszczenie tego elementu bywa jednak mozolne, a czasami wręcz niemożliwe, dlatego wiele osób decyduje się na wymianę grzałki. Jeśli chcesz zlecić to zadanie ekspertowi, skorzystaj ze wsparcia naszego serwisanta AGD.

Pralka nie grzeje wody, grzałka sprawna – awaria hydrostatu

Jeśli grzałka i czujnik grzałki działają bez zarzutu, być może pralka nie podgrzewa wody ze względu na uszkodzenie hydrostatu. Jest to bardzo rzadka usterka, jednak należy iść również tym tropem. Hydrostat odpowiada za pobieranie i wypompowywanie wody. Jeśli dojdzie do jego awarii i pobierze zbyt małą ilość wody, informacja o jej poziomie nie zostanie przekazana do modułu, a tym samym grzałka nie podgrzewa wody. W tej sytuacji będzie konieczna wymiana hydrostatu na nowy.

Brak ciepłej wody w pralce – awaria modułu sterującego

Awarie elektroniczne, w tym uszkodzenie modułu sterującego, mogą powodować, że pralka nie grzeje wody. Moduł odpowiada za włączanie się grzałki i zazwyczaj, gdy dojdzie do awarii tego elementu, lepszą opcją jest zakup nowego sprzętu, ponieważ wymiana podzespołów elektronicznych niejednokrotnie przekracza wartość pralki.

Już wiesz, jakie są najczęstsze przyczyny problemów z podgrzewaniem wody w pralce. Jeśli borykasz się z podobną awarią i chcesz, żeby przyjrzał się urządzeniu dobry specjalista, wybierz nasz serwis AGD. Zapewniamy szybkie terminy oraz wsparcie doświadczonych fachowców, którzy posiadają przy sobie wiele części zamiennych.

 

To może Cię zainteresować:

Dlaczego pranie z suszarki nie pachnie?

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki?

Pralka nie pobiera wody? Sprawdź przyczyny!

Dziury w ubraniach po praniu

Dlaczego pralka nie wiruje

 

 

 

 

 

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Naprawa pralek, Serwis AGD

Wypróbuj już dziś

Nie musisz się rejestrować. Możesz skorzystać z usługi w 2 minuty.

Zamów serwis Skontaktuj się