Dlaczego kawa z ekspresu jest gorzka?

Data publikacji: 28 kwietnia 2021
dlaczego kawa z ekspresu jest gorzka, Gorzki smak kawy z ekspresu, gorzka kawa z ekspresu

Dla większości pracowników poranna kawa to zastrzyk energii do działania na cały dzień. Jednak zdarza się, że po przyjściu do pracy i zaparzeniu małej czarnej pojawia się rozczarowanie smakiem. Gorzka kawa z ekspresu to dość często spotykane zjawisko w przypadku przygotowywania trunków w biurze. Dlaczego kawa z ekspresu jest gorzka? Przeczytaj nasz wpis, a z pewnością dzięki wprowadzeniu kilku zmian Twoi pracownicy będą mogli cieszyć się aromatyczną, lekko słodką kawą.

Dlaczego kawa z ekspresu jest gorzka? Winny osad i kamień

Napisaliśmy, że problem gorzkiej kawy dotyczy często pracowników biur. Dlaczego? Otóż przyczyną takiego smaku jest niedostateczna dbałość o urządzenie. W warunkach domowych zwykle nie zapominamy o regularnym odkamienianiu, jednak w przypadku sprzętu AGD w przestrzeni biurowej mało kto interesuje się stanem czystości ekspresu. Fusy i oleiste resztki, które zalegają w filtrze lub zapychają wężyki, zaczynają gnić i wpływają na finalny smak kawy. Gorzka kawa z ekspresu to również wynik odkładania się wapiennego osadu, zwanego potocznie kamieniem. Regularne czyszczenie i odkamienianie ekspresu powinno rozwiązać problem. Na rynku jest dostępnych wiele produktów do usuwania kamienia, jednak ważne jest to, aby przed użyciem środka powiadomić pracowników, na przykład naklejając kartkę z informacją na urządzeniu. Warto również wyposażyć miejsce pracy w filtr do wody. Przefiltrowana woda wykorzystywana do robienia kawy z ekspresu pozwoli opóźnić odkładanie się kamienia.

Dlaczego kawa z ekspresu jest gorzka? – zbyt krótki czas parzenia

Gorzki smak kawy z ekspresu to często wynik niewłaściwego czasu parzenia tego trunku. Być może warto przeprowadzić krótkie szkolenie dla pracowników, dzięki któremu będą przygotowywać codziennie pyszną kawę. Najlepszy czas parzenia kawy to 25 sekund, jednak należy także kierować się instrukcją obsługi dołączoną do urządzenia.

Usterka elementów grzewczych

Jeśli ekspres jest regularnie czyszczony i odkamieniany, pracownicy parzą kawę niczym prawdziwy barista, a kawa z ekspresu ma nadal gorzki smak, być może doszło do awarii podzespołów odpowiedzialnych za podgrzewanie wody. W tej sytuacji warto wezwać serwis AGD, który sprawdzi stan bloku grzewczego. Tym samym zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, a z pewnością znajdziemy przyczynę usterki w kilka chwil.

Już wiesz, dlaczego kawa z ekspresu jest gorzka i jak radzić sobie z tym problemem. Warto jednak pamiętać także o indywidualnych preferencjach pracowników, ponieważ każdy z nas lubi inny smak kawy. Być może obecnie używana kawa zwyczajnie jest zbyt wyrazista i warto wypróbować produkty kilku producentów.

 

To może Cię zainteresować:

Klimatyzacja do biura

Brak prądu – przyczyny awarii prądu

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Serwis AGD

Wypróbuj już dziś

Nie musisz się rejestrować. Możesz skorzystać z usługi w 2 minuty.

Zamów serwis Skontaktuj się