Brak prądu – przyczyny awarii prądu

Data publikacji: 24 marca 2021
brak prądu, brak prądu w pracy

Awaria prądu to zazwyczaj niespodziewane zdarzenie, które skutecznie potrafi utrudnić funkcjonowanie budynków mieszkalnych, zakładów pracy czy punktów usługowych. Brak dostępu do światła, Internetu i urządzeń biurowych skutecznie uniemożliwia wykonywanie codziennych obowiązków. Jednak nie zawsze brak prądu wymaga wizyty fachowca, dlatego, zanim wezwiesz elektryka z HandyPartner, sprawdź inne przyczyny.

Brak prądu w okolicy

W przypadku braku prądu niezwykle ważne jest sprawdzenie, czy problem dotyczy pojedynczego lokalu, czy obejmuje swoim zasięgiem większy obszar. Warto sprawdzić, czy świeci się światło w sąsiednich budynkach. Jeśli okolicę spowiła ciemność, mamy do czynienia z większą awarią, która może obejmować swoim zasięgiem na przykład całe osiedle.

Takie sytuacje mają miejsce wskutek niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak burza czy porywisty wiatr. W tej sytuacji należy wezwać jak najszybciej pogotowie energetyczne. Usunięcie problemu może zająć od kilku do kilkunastu godzin, a w przypadku bardzo poważnych uszkodzeń nawet kilka dni. Oczywiście brak prądu w okolicy może być spowodowany planowanym wyłączeniem, związanym z pracami remontowymi lub konserwacyjnymi, dlatego warto sprawdzić również tę ewentualność.

Brak prądu w pracy – przeciążenie instalacji

Jeśli problem ogranicza się do lokalu, być może doszło do przeciążenia lub przegrzania instalacji związanego z podłączeniem zbyt dużej liczby urządzeń. Każda nadwyżka poboru energii może powodować wyskakiwanie bezpieczników, znane powszechnie jako wybijanie korków. Odłączenie części urządzeń od sieci oraz ponowne włączenie bezpiecznika powinno załatwić sprawę, jednak jeśli problem powraca, całej instalacji powinien przyjrzeć się elektryk. Nigdy nie podejmuj się naprawy instalacji na własną rękę, ponieważ samodzielne próby usunięcia problemu mogą pogłębić usterkę lub doprowadzić do spalenia całej instalacji.

Czasami zdarza się, że w lokalu jest światło, ale nie działa gniazdko. Jest to jeden z najczęściej psujących się elementów instalacji elektrycznej. Zwłaszcza jeśli zamontowane gniazdko nie spełnia wymogów jakości i bezpieczeństwa. W przypadku przeciążenia instalacji może dojść do przepalenia gniazda, stopieniu ulega izolacja wewnątrz puszki i konieczna będzie wymiana gniazdka.

Brak prądu – przyczyną stara instalacja

Twoje biuro mieści się w starym budynku lub od lat nieremontowanej kamienicy? Niestety stara instalacja elektryczna może często dawać się we znaki i skutkować między innymi brakiem światła w części budynku. W przypadku nieustających problemów z instalacją warto zastanowić się nad jej wymianą, korzystając ze wsparcia elektryka z uprawnieniami. Bagatelizowanie problemu może doprowadzić do poważnych awarii, a nawet pożaru.

Brak prądu-gdzie dzwonić?

W przypadku nagłych problemów związanych z instalacją elektryczną możesz liczyć na wsparcie naszych fachowców. Wizytę umówisz telefonicznie pod numerem 732-080-520 lub wypełniając formularz online. Pamiętaj, że korzystając ze wsparcia elektryków z HandyPartner, otrzymasz pomoc 7 dni w tygodniu.

 

To może Cię zainteresować:

Klimatyzacja do biura

Przeprowadzki biur

Potrzebujesz fachowca? Zobacz: Instalacje elektryczne, Usługi elektryczne

Wypróbuj już dziś

Nie musisz się rejestrować. Możesz skorzystać z usługi w 2 minuty.

Zamów serwis Skontaktuj się